Першим виробником і власником бренду «Цитрамон» в Україні, який системно та масштабно вже тривалий час інвестує в цю торгову марку, є саме «Дарниця». Ми як представники «Дарниці», захищаючи права інтелектуальної власності нашого клієнта, в судовому порядку визнаємо недійсними свідоцтва на знаки «Цитрамон», заявки на реєстрацію яких були подані пізніше за наші, а також скасовуємо державну реєстрацію відповідних лікарських засобів. Наприклад, реєстрацію препарату «Цитрамон-Здоров'я», який фактично копіював не лише назву, а й біло-зелену упаковку, яку пацієнти асоціюють з «Цитрамоном-Дарниця».
Хочу підкреслити: визнання недійсним інших цитрамонів не призведе і не може призвести до монополії. Адже потреби відповідної групи пацієнтів можуть бути задоволені на українському ринку за рахунок ліків інших виробників з аналогічним ефектом, але іншою назвою. Так, наприклад, торгова марка Aspirin вже більше століття належить виключно компанії Bayer. Але це зовсім не означає, що Bayer — монополіст на ринку, бо є дуже багато ліків з подібною дією, просто вони інакше називаються. Те ж саме буде і з «Цитрамоном».
У зв’язку із наведеним згадується також історія зі знаком «Корвалол». Компанія «Фармак» вже не перший рік судиться, намагаючись визнати недійсним свідоцтво на торгову марку «Корвалол-Дарниця». Але в усіх судових інстанціях, до яких звертався «Фармак» на підставі власного добре відомого знаку «Корвалол», їх позов проти Дарниці був відхилений як необґрунтований та безпідставний.
Усі можливості для оскарження відповідного рішення суду «Фармак» вичерпав ще у 2011 році. Але все ж таки вирішив поновити той судовий спір, фактично створивши нову підставу для звернення до суду — знак «Корвалол Corvalolum». Однак до відомості вже цього нового знаку серед пацієнтів та до дотримання процедури визнання його добре відомим в Україні є дуже багато запитань, що ставить новий позов від великий сумнів.